Aktivity

Sportík

cvičení zaměřené na získání všestranného pohybového základu a zájmu o sport. Probíhá každý čtvrtek od 8:45 v TJ Sokol Královo Pole (kromě prázdnin, státních svátků či jiným neočekávaných situacích, o kterých budeme informovat předem).

Bruslení

Ve spolupráci s městskou částí Královo – Pole chodíme v zimních mesících (prosinec – únor) bruslit na kluziště Vodova. Aktivita se týká pouze dětí předškolního věku a je zdarma. Den i čas se mění v závislosti na nabídce městské části. Děti se zde s p. ředitelkou učí základy bruslení. Je vhodné, aby si děti uměly brusle alespoň obout.

Angličtina

Hravé seznamování s angličtinou bez učebnic. Využívá se především myšlenkovách map, her, dramatizace, flashcards, interaktivních her a písní (ať youtube, tak hrané na klavír)

Logopedie

Do naší MŠ dochází každý čtvrtek Mgr. Mikulková, zkušená logopedka, se kterou máme dlouholeté zkušenosti. Hodiny probíhají formou hry, dbá se na dobrou motivaci k práci, aby se děti na logopedii těšily. Na každou lekci mají děti mítvelký nelinkovaný sešit, do kterého se lepí materiály, podle nichž se procvičuje i doma. Přítomnost rodičů vítaná. Je nutné s dětmi doma trénovat 10 – 15 minut denně, aby byl vidět pokrok. Nelze spoléhat jen na lekce logopedie.

Plavání

Spolupracujeme s organizací Plavání Kometa Katka. Naším cílem je naučit děti zábavnou formou orientaci ve vodním prostředí a základům plavání. Pravidelně je tato aktivita v úterý v dopoledních hodinách

Pro nově příchozí děti: Je lepší nechat vaše děti prvně adaptovat v MŠ než je do kterékoliv aktivity přihlásíte. Pokud si myslíte, že vaše dítě je už adaptované a aktivitu zvládne neváhejte se zeptat vaší paní učitelky na její názor a moc prosíme, dejte na něj.

Časový rozvrh

Spontánní a řízené činnosti

Průběžná přesnídávka.

Nabídka ovoce a zeleniny.

Osobní hygiena, příprava na pobyt venku.

Pobyt dětí venku, příp. náhradní činnosti.

Hygiena dětí, příprava na oběd

Dojídání oběda, příprava k odpočinku, rozcházení dětí.

Spánek a odpočinek dětí respektující rozdílné potřeby dětí,

individuální práce s dětmi s nižší potřebou spánku.

Odpolední svačina, osobní hygiena.

Spontánní a řízené činnosti